cep tl, cep tl avantajları, cel lira yüklemesi, cep lira kullanımı, cep tl kullanımı
Jettoptandakika Anasayfa
Jettoptandakika Anasayfa
kontor msn ekle
kontor bayimiz olun
kontor Turkcell avea vodafone Sik kullanilanlara ekle
Anasayfa Tl yukleme Fatura Kontor Fatura hakkimizda kontor fatura iletisim referanslar kontor fatura çözüm ortakları fatura kontor fatura iletisim
online TL yukleme
Fatura odeme online
hat aktivasyon islemleri
online bilet
Toplu Sms gonder
Call Shop
eticaret
teknik servis
Kontor bayi girisi
Kontor bayi girisi
Kontor bayi girisi
 
 
ŞİFRE  
 
DOĞRULAMA
Kontor fatura msn destek
Parça Kontor Fatura bayimiz olun

kontor fatura sektörden haberler
Kontor Haberleri yeni turkcell nar paketleri
Avea yeni sistem Vodafone tl yukleme

online tl yukleme


Cep telefonuna kontör yüklemek artık demode oldu. Bunun nedeni ise GSM şirketleri artık kontör kavramını bitirdiğinden dolayı olmuştur. Bundan 5 yıl önce faturasız hat kullanıcıları hatlarına kontör yüklemesi yapmakta idi. Ancak yapılan değişiklik sonucunda artık cep telefonlarına cep lira yüklenmeye başlamıştır. Parça kontör, 100 kontör, 500 kontör gibi tabirler artık tarih olmuştur. Bunların yerine artık cep lira kullanılmaya başlanmıştır. Cep lira yüklemesi sayesinde artık kullanıcılar, konuştuklarında ne kadar para harcadıklarının farkına varmaya başladılar. Kontörlü sistemde bu durum biraz daha karmaşıktı. Eskiden 100 kontör kartları satılmakta idi. GSM kullanıcısı bu kartı alarak arkasındaki kodu telefonuna girmekte idi. Ancak bu yöntemde dakikalar kontörle ücretlendirildiğinden müşterilerin kafası karışmakta idi. 100 kontörün bir TL karşılığı var ancak konuşurken bu durum kafa karışıklığı yaratıyordu.

Cep tl sayesinde bu durum ortadan kalktı. Artık herkes konuştuğu dakika kadar TL ödemesi yapıyor. Bu sistemde ayrıca mobil ödeme v.s. gibi kolaylıklar da müşterilere sunulmaktadır. Mobil ödemede Turkcell, vodafone, avea gibi GSM şirketleri tarafından anlaşmalı ödeme sistemleri oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu sistem sayesinde faturasız hat kullanıcıları bir ürün alırken ücretsiz olarak ödeme yapma imkanı elde etmektedir. Faturasız hatlarda olan bu özelliği kullanmak için farklı yöntemler de bulunmaktadır. Bir yere herhangi bir ürün veya hizmet için ödeme yapacağınız zaman karşı tarafın cep telefonu numarasına cep TL yüklemesi yapabilirsiniz. Bu sayede kredi kartı, EFT gibi işlemlere gerek kalmaz. Ayrıca bu yöntem sayesinde ödemelerde güvenlik sorunu da yoktur. Cep lira yüklemesi sırasında paranız çalınmaz. Yani yükleme yapmak istediğiniz tutarı girmeniz yeterli olacaktır. Yükleme işlemini Avea, Turkcell, Vodafone gibi bayilerden yapmanız durumunda daha avantajlı fiyatlar alabilirsiniz.